پرستار کودک

چرا پرستار کودک؟

نوزاد با قدم گذاشتن به دنیای پدر و مادرش، تحولی زیبا در زندگی آن‌ها به وجود می‌آورد. اغلب پدر و مادرها با به دنیا آمدن فرزند اولشان تا مدت‌ها درگیر این حس زیبا و صد البته نگرانی درباره رفع نیازات فرزند دلبندشان هستند. پرستاران ما این مطلب را به خوبی می‌دانند و در مراقبت کردن از نوزاد زیبای شما همچون فرزند خودشان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد تا حس مادرانه و پدرانه خود را فارغ از نگرانی‌های معمول تجربه کنید.

مهد کودک یا پرستار کودک؟

نوزاد با قدم گذاشتن به دنیای پدر و مادرش، تحولی زیبا در زندگی آن‌ها به وجود می‌آورد. اغلب پدر و مادرها با به دنیا آمدن فرزند اولشان تا مدت‌ها درگیر این حس زیبا و صد البته نگرانی درباره رفع نیازات فرزند دلبندشان هستند. پرستاران ما این مطلب را به خوبی می‌دانند و در مراقبت کردن از نوزاد زیبای شما همچو فرزند خودشان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد تا حس مادرانه و پدرانه خود را فارغ از نگرانی‌های معمول تجربه کنید.

چرا به پرستار کودک نیاز داریم؟

در جوامع کنونی به دلیل شاغل بودن والدین، نگهداری از کودکان به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. از طرفی به دلیل آنکه شکل گیری شخصیت کودکان در سنین پایین انجام شده و رشد آن‌ها در این سنین مورد توجه است، نگهداری و مراقبت از کودکان جایگاه بالایی پیدا می‌کند. از طرفی نگهداری از کودکان نیازمند صبر، بردباری، تحمل، دقت، دلسوزی و تجربه می‌باشد. والدین باید از وضعیت مراقبتی کودکشان خاطر جمع باشند تا بتوانند به فعالیت‌های کاری و روزمره خود برسند.

وظایف پرستار کودک

با توجه به سن و نیاز کودکان، وظایف پرستاران به شکل متفاوت تعریف می‌شود. کودکان در سنین پایین نیاز به مراقبت‌های بهداشتی دارند. در سنین بالاتر، بحث آموزش و تربیت کودکان مطرح می‌شود. این آموزش و تربیت می‌تواند در قالب بازی و سرگرمی انجام شود. همچنین در صورتی که خدایی نکرده، کودکی نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشد، پرستار آموزش دیده برای بررسی و نگهداری از کودک همچون فرزند خود عمل خواهد کرد.

مزایای استفاده از خدمات پرستاری

نگهداری از کودکان ممکن است شبانه روزی یا در ساعات متفاوتی از روز باشد، این نگهداری و گسستگی زمانی به وسیله پرستاران در منزل به مراتب بهتر پوشش داده می‌شود. همچنین مشکل رفت و آمد و آشنایی با محیط جدید با انتخاب پرستار مناسب برای نگهداری از فرزندتان در منزل حل می‌شود. این کار هم کیفیت مراقبت از فرزندتان را بالا می‌برد هم در زمانی که شما باید صرف مراقبت از فرزندتان بکنید صرفه جویی می‌کند.

سوالات متداول

با توجه به نیازهای گوناگون افراد سالمند، لیست مواردی را که باید پرستار مورد نظر شما دارا باشد تهیه کرده تا بتوانید در هنگام مصاحبه با پرستار، از توانایی او در قبال موارد موجود در لیست آگاه شوید. بعد از مصاحبه با توجه به اطلاعات به دست آمده و نیازهای سالمند مورد نظر و توانایی پرستار می‌توانید پرستار را ارزیابی کنید.

مدارکی مثل عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد شخصی که به عنوان پرستار قرار است با شما همکاری کند از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر قصد عقد قرارداد با پرستاری را دارید حتماً از مرکز پرستاری مدارک مرتبط با پرستار را بخواهید نشان دهند تا بعداً مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

انتخاب پرستار حق مسلم شماست. روند انتخاب به این صورت است که شما با موسسه تماس گرفته و ضمن صحبت با کارشناسان ما، ویژگی و نیازهایتان را اعلام می‌کنید. سپس کارشناسان ما با توجه به نیازهای شما چند شخص مناسب را برای ملاقات با شما می‌فرستند. بعد از اینکه شما با پرستاران مصاحبه کردید، فرد مورد نظر را انتخاب کرده و به ما اعلام می‌کنید.

هزینه پرستار سالمند، به وظایف، زمان کاری و روزهایی که قرار است همکاری داشته باشید، بستگی دارد. با توجه به خدمات متفاوتی که هر سالمند نیاز دارد نیز این هزینه متغیر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه پرستار سالمند با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یکی از مواردی که شما باید به آن توجه داشته باشید آن است که از هر مرکز پرستاری که برای شما نیرو اعزام می‌شود، این درخواست را داشته باشید که قرارداد کتبی آماده کرده و برای شما ارسال کنند.

ما اینجا هستیم تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم

اگر سوالاتتان را در سوالات متداول پیدا نمی‎‌کنید، از ما بپرسید

مرکز پرستاری نفس زندگی

باکارشناسان ما جهت درخواست پرستار تماس بگیرید.