روان شناسی در منزل

چرا به روان‌شناس در منزل نیاز داریم؟

بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که مشکلات زندگی خود را به‌تنهایی حل کرده و تا جایی که ممکن باشد به روان‌شناس مراجعه نکنند. آنها معتقدند مشاوره روان‌شناسی فقط برای کسانی است که مشکلات خیلی حاد دارند و به‌اصطلاح روانی‌اند، به همین خاطر اصلاً به سراغ روان‌شناس نمی‌روند.

اما حقیقت این است که مشاوره روان‌شناسی کمک می‌کند تا اولاً ذهن خود را بهتر شناخته و بتوانید افکار و رفتار و احساست خود را بررسی کرده و مدیریت کنید. همچنین به کمک مشاور قادر خواهید بود از دست احساسات و افکار آزاردهنده خود را رها کرده و به خود و زندگی‌تان حس بهتری ببخشید. همین که شما به توانایی خودتان در حل مشکلات باور دارید یعنی اینکه می‌توانید با راهنمایی مشاور به‌سرعت از پس افکار و احساسات خودتان بربیایید.

روان‌شناسی و مشاوره در حال حاضر به چند روش حضوری، تلفنی، آنلاین و روان‌شناسی در منزل انجام می‌شود. برای کسانی که وقت حضور در دفتر مشاوره را به علت مشغولیت زیاد ندارند، بهترین روش مشاوره برای آنها تلفنی و آنلاین است. اما هستند کسانی که به علت کهولت سن و بیماری ترجیح می‌دهند که از مشاوره و روان‌شناسی در منزل استفاده کنند. روان‌شناسی در منزل هم مانند سایر روش‌های روان‌شناسی اصول و قواعدی دارد که مهم‌ترین آنها خصوصیات روان‌شناسی است که او را برای بیمار قابل‌اعتماد می‌سازد. این خصوصیات عبارت‌اند از:

سوالات متداول

با توجه به نیازهای گوناگون افراد سالمند، لیست مواردی را که باید پرستار مورد نظر شما دارا باشد تهیه کرده تا بتوانید در هنگام مصاحبه با پرستار، از توانایی او در قبال موارد موجود در لیست آگاه شوید. بعد از مصاحبه با توجه به اطلاعات به دست آمده و نیازهای سالمند مورد نظر و توانایی پرستار می‌توانید پرستار را ارزیابی کنید.

مدارکی مثل عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد شخصی که به عنوان پرستار قرار است با شما همکاری کند از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر قصد عقد قرارداد با پرستاری را دارید حتماً از مرکز پرستاری مدارک مرتبط با پرستار را بخواهید نشان دهند تا بعداً مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

انتخاب پرستار حق مسلم شماست. روند انتخاب به این صورت است که شما با موسسه تماس گرفته و ضمن صحبت با کارشناسان ما، ویژگی و نیازهایتان را اعلام می‌کنید. سپس کارشناسان ما با توجه به نیازهای شما چند شخص مناسب را برای ملاقات با شما می‌فرستند. بعد از اینکه شما با پرستاران مصاحبه کردید، فرد مورد نظر را انتخاب کرده و به ما اعلام می‌کنید.

هزینه پرستار سالمند، به وظایف، زمان کاری و روزهایی که قرار است همکاری داشته باشید، بستگی دارد. با توجه به خدمات متفاوتی که هر سالمند نیاز دارد نیز این هزینه متغیر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه پرستار سالمند با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یکی از مواردی که شما باید به آن توجه داشته باشید آن است که از هر مرکز پرستاری که برای شما نیرو اعزام می‌شود، این درخواست را داشته باشید که قرارداد کتبی آماده کرده و برای شما ارسال کنند.

ما اینجا هستیم تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم

اگر سوالاتتان را در سوالات متداول پیدا نمی‎‌کنید، از ما بپرسید

مرکز پرستاری نفس زندگی

باکارشناسان ما جهت درخواست پرستار تماس بگیرید.