آزمایش در منزل

چرا آزمایش در منزل؟

افراد بسیاری هستند که به دلیل شرایط خاص، توانایی مراجعه به آزمایشگاه را نداشته و به دنبال راهی برای انجام آزمایش خود هستند. در طی چند سال اخیر اکثر آزمایشگاه‌ها خدمت جدیدی با عنوان آزمایش در منزل را برای راحتی این افراد ارائه می‌دهند. برای مثال سالمندان، معلولین، بیماران، افرادی که به‌تازگی عمل جراحی انجام داده‌اند، کودکان یا زنان باردار که تحمل و توانایی انتظار در صف آزمایشگاه‌ها را ندارند و یا با مراجعه حضوری به آزمایشگاه سلامت آنها تهدید می‌شوند بهترین گزینه برای آزمایش در منزل هستند. البته گاهی اوقات مسافت زیادی بین محل زندگی برخی افراد تا آزمایشگاه موردنظر وجود دارد که انجام آزمایش در منزل آن‌ها را از رفت‌وآمد و گرفتار شدن در ترافیک نجات می‌دهد. یکی دیگر از موارد استفاده از آزمایش در منزل طی این چند سالی بود که ویروس کرونا در کل دنیا شیوع و سازمان بهداشت جهانی برای جلوگیری از همه‌گیری این بیماری افراد را به خانه‌نشینی ملزم کرده بود. برخی دیگر از افرادی که در لیست آزمایش در منزل قرار می‌گیرند کسانی هستند که برنامه کاری بسیار فشرده‌ای داشته و زمان کافی برای مراجعه به آزمایشگاه را ندارند. با تماس با کارشناسان مرکز ما، می‌توانید در این زمینه بهترین راهنمایی و مشاوره را دریافت کنید. 

آزمایش در منزل باید طبق نظر پزشک و نسخه بیمار  انجام شود. آزمایش در منزل آن‌ها را از رفت‌وآمد و گرفتار شدن در ترافیک نجات می‌دهد.

چه آزمایش‌هایی در منزل قابل انجام است؟

آزمایش در منزل شامل کلیه آزمایش‌های طبی با نسخه پزشک و یا بدون نسخه است. البته در مواردی که برای اطمینان از سلامت خود قصد انجام آزمایش را دارید مشاورین آزمایشگاه طبق تجربیاتی که دارند به شما پیشنهاد‌هایی داده و آزمایش در منزل را انجام می‌دهند. یکی دیگر از خدمات آزمایش در منزل، اعلام نتیجه آن به‌صورت غیرحضوری است یعنی شما برای گرفتن نتیجه آزمایش هم مجبور به رفتن به آزمایشگاه و معطلی در ترافیک و یا خود آزمایشگاه را ندارید. هزینه آزمایش در منزل وقتی با هزینه آزمایش در خود آزمایشگاه مقایسه می‌شود اختلاف چندانی نداشته که این امر به شما اجازه می‌دهد تا تصمیم درستی برای انجام آزمایشتان بگیرید.

سوالات متداول

با توجه به نیازهای گوناگون افراد سالمند، لیست مواردی را که باید پرستار مورد نظر شما دارا باشد تهیه کرده تا بتوانید در هنگام مصاحبه با پرستار، از توانایی او در قبال موارد موجود در لیست آگاه شوید. بعد از مصاحبه با توجه به اطلاعات به دست آمده و نیازهای سالمند مورد نظر و توانایی پرستار می‌توانید پرستار را ارزیابی کنید.

مدارکی مثل عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد شخصی که به عنوان پرستار قرار است با شما همکاری کند از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر قصد عقد قرارداد با پرستاری را دارید حتماً از مرکز پرستاری مدارک مرتبط با پرستار را بخواهید نشان دهند تا بعداً مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

انتخاب پرستار حق مسلم شماست. روند انتخاب به این صورت است که شما با موسسه تماس گرفته و ضمن صحبت با کارشناسان ما، ویژگی و نیازهایتان را اعلام می‌کنید. سپس کارشناسان ما با توجه به نیازهای شما چند شخص مناسب را برای ملاقات با شما می‌فرستند. بعد از اینکه شما با پرستاران مصاحبه کردید، فرد مورد نظر را انتخاب کرده و به ما اعلام می‌کنید.

هزینه پرستار سالمند، به وظایف، زمان کاری و روزهایی که قرار است همکاری داشته باشید، بستگی دارد. با توجه به خدمات متفاوتی که هر سالمند نیاز دارد نیز این هزینه متغیر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه پرستار سالمند با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یکی از مواردی که شما باید به آن توجه داشته باشید آن است که از هر مرکز پرستاری که برای شما نیرو اعزام می‌شود، این درخواست را داشته باشید که قرارداد کتبی آماده کرده و برای شما ارسال کنند.

ما اینجا هستیم تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم

اگر سوالاتتان را در سوالات متداول پیدا نمی‎‌کنید، از ما بپرسید

مرکز پرستاری نفس زندگی

باکارشناسان ما جهت درخواست پرستار تماس بگیرید.