فیزیوتراپی در منزل

چرا فیزیوتراپی در منزل؟

فیزیوتراپی یک روش درمانی است که برای توان‌بخشی افراد بعد از آسیب‌های واردشده انجام می‌شود. درکل هدف از فیزیوتراپی، بازپروری، حفظ و به حداکثر رساندن عملکرد فرد و حرکت و قدرت اوست. می‌توان به‌طورکلی فیزیوتراپی را این‌گونه معنی کرد که هر چیزی که مربوط به حرکت انسان‌ها باشد به فیزیوتراپی مرتبط بوده و می‌تواند در آن دخالت داشته باشد. معمولاً بعد از هر مشکلی نظیر شکستگی و یا شکاف در استخوان، آسیب‌های ستون فقرات، صدمات ورزشی و انجام جراحی، اختلالات عصبی، سکته مغزی و … بدن برای بازگشت به شرایط طبیعی خود و افزایش عملکرد به درمان نیاز دارد که باید این درمان توسط متخصصین فیزیوتراپی انجام گیرد. در فیزیوتراپی از روش‌های متنوعی برای درمان استفاده می‌کنند که این روش‌ها عبارت‌اند از: الکتروتراپی، طب سوزنی، ماساژ، روش‌های درمانی دستی یا برنامه‌های مختلف ورزشی، گرما و سرما درمانی و کشش عضلات. تمامی این خدمات در درمانگاه فیزیوتراپی و تحت نظر متخصص انجام می‌گیرد.

اما برخی از درمانگاه‌های فیزیوتراپی، خدمت دیگری به نام فیزیوتراپی در منزل را در لیست خدمات خود قرار داده‌اند. فیزیوتراپی در منزل برای افرادی با شرایط خاص بوده و متخصص فیزیوتراپی تمامی خدماتی را که در درمانگاه انجام می‌دهد می‌تواند به‌راحتی برای این افراد هم انجام دهد. افرادی که بهترین گزینه برای انجام فیزیوتراپی در منزل هستند عبارت‌اند از:

فیزیوتراپی در منزل مزایایی دارد که بهترین آن صرفه‌جویی در وقت و زمان شماست. علاوه بر این برنامه درمانی شما طبق برنامه‌های خودتان بوده و همچنین نیازی به رفت‌وآمد نیست و شما می‌توانید به‌راحتی در منزل استراحت کرده و تمرینات فیزیوتراپی را انجام دهید. یکی از مزیت‌های فیزیوتراپی برای سالمندان امنیت آن‌ها بوده و از ایجاد خطر مانند افتادن و … در رفت‌وآمدها جلوگیری می‌کند.

سوالات متداول

با توجه به نیازهای گوناگون افراد سالمند، لیست مواردی را که باید پرستار مورد نظر شما دارا باشد تهیه کرده تا بتوانید در هنگام مصاحبه با پرستار، از توانایی او در قبال موارد موجود در لیست آگاه شوید. بعد از مصاحبه با توجه به اطلاعات به دست آمده و نیازهای سالمند مورد نظر و توانایی پرستار می‌توانید پرستار را ارزیابی کنید.

مدارکی مثل عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد شخصی که به عنوان پرستار قرار است با شما همکاری کند از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر قصد عقد قرارداد با پرستاری را دارید حتماً از مرکز پرستاری مدارک مرتبط با پرستار را بخواهید نشان دهند تا بعداً مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

انتخاب پرستار حق مسلم شماست. روند انتخاب به این صورت است که شما با موسسه تماس گرفته و ضمن صحبت با کارشناسان ما، ویژگی و نیازهایتان را اعلام می‌کنید. سپس کارشناسان ما با توجه به نیازهای شما چند شخص مناسب را برای ملاقات با شما می‌فرستند. بعد از اینکه شما با پرستاران مصاحبه کردید، فرد مورد نظر را انتخاب کرده و به ما اعلام می‌کنید.

هزینه پرستار سالمند، به وظایف، زمان کاری و روزهایی که قرار است همکاری داشته باشید، بستگی دارد. با توجه به خدمات متفاوتی که هر سالمند نیاز دارد نیز این هزینه متغیر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه پرستار سالمند با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یکی از مواردی که شما باید به آن توجه داشته باشید آن است که از هر مرکز پرستاری که برای شما نیرو اعزام می‌شود، این درخواست را داشته باشید که قرارداد کتبی آماده کرده و برای شما ارسال کنند.

ما اینجا هستیم تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم

اگر سوالاتتان را در سوالات متداول پیدا نمی‎‌کنید، از ما بپرسید

مرکز پرستاری نفس زندگی

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.